Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rozhovory

Rozhovor s Pavlem Prachařem po sezoně 2023/2024

13.03.2024 | Fráňa Brokeš

Pár dnů po skončení sezóny jsme si připravili několik otázek na kapitána A – týmu Pavla Prachaře…

Pavle, před několika dny nám skončila sezóna. Jak ji hodnotíš?

„Letos jsem i rád, že je to za námi. Pro mě osobně, a myslím, že se shodneme, dobrá nebyla. Čekal jsem lepší umístění.”

Ještě před začátkem sezony se událo několik nových věcí, tou hlavní je asi, že klub převzal nový výkonný výbor. Myslíš, že začala nějaká “nová éra” pro choceňský hokej?

“Tohle asi moc hodnotit nechci. Jsem v Chocni 13 sezón. Výbory se mění, mění se hráči. Ale cíle by měly zůstat vysoké a A – mužstvo by mělo být kvalitní. Ti mladší hokejisté by měli mít motivaci jednou za muže hrát.”

Přišly také nějaké změny v kádru. Myslíš, že se odchozí hráče podařilo alespoň částečně nahradit?

“Nepodařilo. Prakticky vůbec. Odešel nám top brankář, pak Michal Šeda, prakticky první obránce, a před sezónou Lukáš Pilař. Odchody, kdy nám odešla velká kvalita.”

Podstatně více prostoru na ledě dostávali i naši mladší hráči, pro mnohé šlo dokonce o první starty v A - týmu. Jak se ti s nimi hrálo? Co říkáš na to, aby více prostoru dostávali mladí?

“Já nemám problém s mladými hráči. To vůbec. Měli dobré i špatné zápasy. Tak to je. Jsou mladí a udržet stabilní výkonnost je složité. Ale co by měli udržet, je přístup. K tréninku i k zápasu. Jen tak se mohou někam posunout. Prostor dostat mohou, ale musí mít kvalitu. A - mužstvo si musí zasloužit.”

Chodili nejen k tobě často pro nějaké rady?

“Ona už je to trochu jiná generace, než jsme byli my. Takže, ani ne. Ale respekt tam snad je. Ale rád poradím a pomohu jim. Pokud chtějí.“

Odehráli jste 35 zápasů, přičemž více než polovina z nich byly prohry. I když je choceňský hokej v procesu nějaké “obrody”, co by se do příští sezony mělo změnit, aby byly výsledky lepší?

„Ale vždycky se ta mužstva nějak mění. Tak to je. Pokud ale chceme myslet na vyšší příčky, kádr se musí doplnit. Všichni hráči musí cítit konkurenci a tlak. Pak výkony porostou a Choceň bude hrát lépe. A tam, kam podle mě patří. Do top 8.”

Co říkáš na herní model soutěže, který byl pro sezónu schválen?

“Mně vůbec nevadí hrát s HK. To je v pořádku a přináší to zajímavé srovnání. Ale play ‑ off jen 8 týmů? To asi ne. Raději najít termíny a hrát play - off v 16. Je to vrchol sezóny, a pro tu horší 8 jsou zápasy o umístění o ničem.”

Co se týče statistik, byl jsi nejproduktivnější hráč v týmu. Jak to děláš, že jsi stále v takové kondici a sbíráš tolik bodů?

“Nevím, jestli to není spíš smutné, že to tak je. Už by tam měli být jiní. Ale pořád se dokážu připravit přes léto a hokej mě baví. A vyhýbají se mi zranění. Asi proto jsem ještě na ledě. Ale už ty zápasy bolí víc než dřív.“

Blížíš se k pokoření hranice 700 bodů v dresu Spartaku. Co to pro tebe znamená?

“O tom vím. Trochu jsem to i sledoval. Jsem v Chocni dlouho, už 13 sezón. Prakticky je to pro mě takový hokejový domov. Nikdy jsem nešel jinam, Choceň mám rád. Fanoušky a lidi kolem hokeje. Kariéru tady snad ukončím. A 700 bodů se třeba podaří.”

Překvapil tě někdo z mladých hráčů, jak zvládal herně přechod do A - týmu?

“Nerad jmenuji konkrétně. Ale pokud má někdo na A – mužstvo, tak Záruba, Vítek, Pecháček a Votava. Ale musí pracovat a zůstat nohama na zemi.”

Většinu sezony jsi odehrál s kapitánským “C” na dresu. Jak to vnímáš a co to pro tebe znamená? Teď zpětně, myslíš, že jsi mohl něco udělat jinak, abychom byli úspěšnější?

“Já mám v Chocni krásný 2 tituly. Měl jsem tam to písmenko na dresu taky, a bylo tady mužstvo, které by mohlo hrát i vyšší soutěž. Teď je to jiné. Kvalita nám prostě chyběla. Asi nebylo moc co měnit. Každý snad udělal vše, co mohl. Ale to si musí každý hráč srovnat v hlavě. Proč to hraje, jestli ho to baví a chce tomu dát maximum.”

Co bys chtěl vzkázat fanouškům a fanklubu?

“Že jim moc děkuji. A smekám před vámi. Jste s námi, když se daří, a letos jste ukázali, že i když se nedaří. Je to obdivuhodné. Snad bude lépe.”


Celý článek

 
 

Rozhovor s trenérem Jindřichem nejen k nové hokejové sezóně…

22.08.2022 | Fráňa Brokeš

Na úvod několik otázek na odlehčení…, jaké je Vaše oblíbené jídlo a pití?

“Dobrá rajská s plněnou paprikou, co se týče pití, tak nemám favorita”.

Oblíbená hudba, pokud vůbec nějaká?

“Poslouchám vše, ale nejvíce se mi líbí hudba od Queenu”.

Co je pro Vás nejlepším relaxem a odpočinkem?

“Dát si dobrou kávu a nedělat nic”.

Jaké Vás baví sporty, když nepočítáme hokej?

“Mám rád všechny kolektivní sporty a rád sleduji Formuli 1”.

Jaké jste povahy, spíše klidnější, nebo naopak impulzivnější? Je něco, co Vás v hokeji rozhodí?

“Jsem impulzivnější, ale jak stárnu, tak se to zklidňuje. V hokeji už toho moc není, co by mě rozhodilo, ale když už něco, tak arogance některých účastníků, kteří jsou absolutně bez respektu”.

Zažil jste už v hokeji něco, na co jste pyšný a budete na to dlouho vzpomínat? A naopak špatný zážitek?

“Strašně rád vzpomínám na dobu, kdy jsem pracoval v Dynamu a měl na starost MS juniorů v roce 2001 a 2007 v Pardubicích , potom na MS v roce 2004 v Praze, kde jsem byl v organizačním výboru, pak na všechny zápasy o medaile, kterých si moc Vážím. Špatný zážitek mám taky, ale ten si s dovolením nechám pro sebe”.

Máte nějaký trenérský vzor?

“Trenérský vzor nemám, ale spíš naslouchám zkušeným trenérům a od každého si něco vezmu”.

Vzpomínáte si na nějaký kuriózní moment, který jste kdy jako kouč na lavičce zažil?

“Ano, to si vzpomínám. V Chrudimi, když mi na střídačce ujely nohy a já se ocitl za lavičkou na zemi a kluci byli v ten moment na chvilku bez trenéra”.

Teď k sezóně, jak je náročné vše připravit na novou sezónu s ohledem na rostoucí ceny energií a tyto podobné komodity?

“Tak toto je spíše otázka pro vedení, co se týká A – týmu, tak rozpočet by měl zůstat přibližně stejný jako minulý rok. Jinak příprava oproti minulému roku je komplikovanější, protože na domácí led půjdeme až 9. 9., do té doby musíme jezdit za ledem do Pardubic a Chrudimi”.

“A – tým” má za sebou značnou část své individuální přípravy na sezónu, za několik dnů by měly odstartovat i tréninkové jednotky na ledě, budou hráči absolvovat například i nějaké speciální testy, které by Vám ukázaly jejich “připravenost” i z jiného pohledu?

“Věřím, že kluci se na sezónu připraví individuálně dobře. Hráči vědí, že začátek přípravy bývá hodně krušný, a to bez přípravy nejde. Co se týká testů, tak něco je v plánu, ale to nebudu prozrazovat”.

V září tým čeká několik přípravných zápasů, krátké soustředění i domácí turnaj, na co se v tomto období chcete primárně zaměřit?

“Z důvodu toho, že jdeme na led o týden později, než jsem plánoval, tak první tři týdny budou pro hráče dost náročné. Máme tam dva klasické přípravné zápasy a pak dva turnaje, kde se chci zaměřit na zapracování nových hráčů do našeho herního systému, sehrání dvojic, trojic, hledání ideálního složení pětek a určitě se zaměřit na kondici”.

Fanoušky jistě zajímají změny v kádru, můžete k tomu už nyní něco říct? Je na obzoru třeba nějaká “velká ryba” pro náš tým?

“Fanouškům můžu oznámit odchody z našeho týmu - bohužel ke konkurenci do Litomyšle odešel J. Škvor a T. Půlpán. Dále z časových a pracovních důvodů skončil M. Hemský a P. Vlček. Klukům bych chtěl poděkovat a popřát jim hodně sportovních nebo pracovních úspěchů. Co se týká příchodů, tak bychom měli přivítat 3 - 5 nových hráčů. Tady bych chtěl požádat o trochu trpělivosti, až se hráči dotáhnou legislativně, tak je fanouškům rádi představíme. Dvě velké ryby by měly jít s námi na led, ale s jejich účastí v našem týmu bych byl opatrný, i když bych se tomu vůbec nebránil”.

Jste překvapen nějakými přestupy hráčů, které se přes léto staly?

“Spekulace a přestupy hráčů patří k hokeji. Zajímavá jména představila Litomyšl, tradičně Č. Třebová ulovila rozdílové hráče. Hodně nových hráčů představí M. Třebová. Mluví se hodně o Hlinsku. Uvidíme, až se hodí první bule, kdo jaké hráče bude mít na soupisce”.

Novou sezónou začne již druhý ročník společné Východočeské ligy mužů, myslíte si, že se úroveň této soutěže zase o něco zvedne?

“Již na aktivu Krajské hokejové ligy bylo kluby řečeno, že máme ligu, která je nejlepší na krajské úrovni v republice. Važme si toho, jací hráči naši soutěž hrají, važme si toho, že kluby jsou schopné hráčům vytvořit super podmínky, i když doba jim nenahrává. Každý se snaží vytvořit super podívanou pro fanoušky, kteří jsou součástí naší ligy. Nikde v ČR nechodí tolik fanoušků na krajský hokej jako v této soutěži. Já jsem přesvědčen, že liga bude rok od roku lepší. Teď se do soutěže vrací Nová Paka. Každý tým se chce vyrovnat těm nejlepším, a to je ten motor, že bude liga ještě vyrovnanější a tím pádem lepší”.

Cíle Spartaku pro novou sezónu?

“Cíl Spartaku? To je složitá otázka…, především hrát atraktivní hokej a potěšit naší hrou naše skvělé fanoušky. Když se toto podaří, tak věřím a jsem přesvědčen o dobrém výsledku. Dlouhodobě se držet v popředí tabulky a vybojovat si dobré postavení na play -off. Soupeři nespí a bude to zajímavá cesta”.

Chcete říci závěrem něco fanouškům?

“Jste nejlepší, a věřím, že nás budete podporovat, jak nejlépe umíte. A kotelníkům přeji, aby pořádně topili pod bubny, a kdyby došly paličky, tak ať přijdou, dodáme nové”.

Celý článek

 
 

Bude to těžký rok, ale zvládneme to

27.07.2021 | Dušan Přikryl

Jaromír Jindřich o nové funkci i sezóně: "Budete to těžký rok, ale zvládneme to". S velkou výzvou v podobě nové pozice sportovního ředitele HC Spartak Choceň vstupuje do nového ročníku trenér A-týmu Jaromír Jindřich. V rozhovoru se následně rozpovídal nejenom o této změně, ale také o nové sezóně, která nás čeká v mládeži a o nové soutěži KLM. Celý článek

 
 

Co k utkání v Chrudimi řekl trenér ...

04.03.2020 | Dušan Přikryl

Chrudim srovnala stav semifinálové série na 2-2 a vynutila si tak rozhodující pátý zápas. Rovněž druhá dvojice ve složení Moravská Třebová vs. Chotěboř má před sebou čtvrteční rozuzlení. Ke čtvrtému utkání se vrátil slovem trenér Spartaku Jaromír Jindřich:   Celý článek

 
 

Nadějný junior Jakub Lichtag

27.01.2020 | Dušan Přikryl

Před play – off přinášíme rozhovor s novým hráčem, je jím útočník s číslem 9 Jakub Lichtag… Celý článek

 
 
 
 
 

Archiv článků

Aktuální články
Turnaj přípravek - Memoriál Jaroslava Krejzy

V sobotu 30.3.2024 se na zimním stadionu v Chocni odehraje již 8.ročník Memoriálu Jaroslava Krejzy - turnaj přípravek v minihokeji, tentokrát...

 
Rozhovor s Pavlem Prachařem po sezoně 2023/2024

Pár dnů po skončení sezóny jsme si připravili několik otázek na kapitána A – týmu Pavla Prachaře…Pavle, před několika...

 
V posledním utkání úspěšnější domácí...

V posledním utkání úspěšnější domácí...

 
Z Třebechovic bez bodů...
 
První bod máme my!
 
S Novým Městem těsná prohra...
 
S Trutnovem za dva body!
 
Utkání s Náchodem se hrubě nepovedlo...
 
Přestřelka ve Dvoře pro Spartak!
 
Ve středu to nestačilo...
 
 
Copyright © 2015-2023, eSports s.r.o. HC Choceň - kontakt: hokej@hcchocen.cz - RSS Redakce webu
RSS