Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

A-tým

Rozhovor s Pavlem Prachařem po sezoně 2023/2024

13.03.2024 | Fráňa Brokeš

Pár dnů po skončení sezóny jsme si připravili několik otázek na kapitána A – týmu Pavla Prachaře…

Pavle, před několika dny nám skončila sezóna. Jak ji hodnotíš?

„Letos jsem i rád, že je to za námi. Pro mě osobně, a myslím, že se shodneme, dobrá nebyla. Čekal jsem lepší umístění.”

Ještě před začátkem sezony se událo několik nových věcí, tou hlavní je asi, že klub převzal nový výkonný výbor. Myslíš, že začala nějaká “nová éra” pro choceňský hokej?

“Tohle asi moc hodnotit nechci. Jsem v Chocni 13 sezón. Výbory se mění, mění se hráči. Ale cíle by měly zůstat vysoké a A – mužstvo by mělo být kvalitní. Ti mladší hokejisté by měli mít motivaci jednou za muže hrát.”

Přišly také nějaké změny v kádru. Myslíš, že se odchozí hráče podařilo alespoň částečně nahradit?

“Nepodařilo. Prakticky vůbec. Odešel nám top brankář, pak Michal Šeda, prakticky první obránce, a před sezónou Lukáš Pilař. Odchody, kdy nám odešla velká kvalita.”

Podstatně více prostoru na ledě dostávali i naši mladší hráči, pro mnohé šlo dokonce o první starty v A - týmu. Jak se ti s nimi hrálo? Co říkáš na to, aby více prostoru dostávali mladí?

“Já nemám problém s mladými hráči. To vůbec. Měli dobré i špatné zápasy. Tak to je. Jsou mladí a udržet stabilní výkonnost je složité. Ale co by měli udržet, je přístup. K tréninku i k zápasu. Jen tak se mohou někam posunout. Prostor dostat mohou, ale musí mít kvalitu. A - mužstvo si musí zasloužit.”

Chodili nejen k tobě často pro nějaké rady?

“Ona už je to trochu jiná generace, než jsme byli my. Takže, ani ne. Ale respekt tam snad je. Ale rád poradím a pomohu jim. Pokud chtějí.“

Odehráli jste 35 zápasů, přičemž více než polovina z nich byly prohry. I když je choceňský hokej v procesu nějaké “obrody”, co by se do příští sezony mělo změnit, aby byly výsledky lepší?

„Ale vždycky se ta mužstva nějak mění. Tak to je. Pokud ale chceme myslet na vyšší příčky, kádr se musí doplnit. Všichni hráči musí cítit konkurenci a tlak. Pak výkony porostou a Choceň bude hrát lépe. A tam, kam podle mě patří. Do top 8.”

Co říkáš na herní model soutěže, který byl pro sezónu schválen?

“Mně vůbec nevadí hrát s HK. To je v pořádku a přináší to zajímavé srovnání. Ale play ‑ off jen 8 týmů? To asi ne. Raději najít termíny a hrát play - off v 16. Je to vrchol sezóny, a pro tu horší 8 jsou zápasy o umístění o ničem.”

Co se týče statistik, byl jsi nejproduktivnější hráč v týmu. Jak to děláš, že jsi stále v takové kondici a sbíráš tolik bodů?

“Nevím, jestli to není spíš smutné, že to tak je. Už by tam měli být jiní. Ale pořád se dokážu připravit přes léto a hokej mě baví. A vyhýbají se mi zranění. Asi proto jsem ještě na ledě. Ale už ty zápasy bolí víc než dřív.“

Blížíš se k pokoření hranice 700 bodů v dresu Spartaku. Co to pro tebe znamená?

“O tom vím. Trochu jsem to i sledoval. Jsem v Chocni dlouho, už 13 sezón. Prakticky je to pro mě takový hokejový domov. Nikdy jsem nešel jinam, Choceň mám rád. Fanoušky a lidi kolem hokeje. Kariéru tady snad ukončím. A 700 bodů se třeba podaří.”

Překvapil tě někdo z mladých hráčů, jak zvládal herně přechod do A - týmu?

“Nerad jmenuji konkrétně. Ale pokud má někdo na A – mužstvo, tak Záruba, Vítek, Pecháček a Votava. Ale musí pracovat a zůstat nohama na zemi.”

Většinu sezony jsi odehrál s kapitánským “C” na dresu. Jak to vnímáš a co to pro tebe znamená? Teď zpětně, myslíš, že jsi mohl něco udělat jinak, abychom byli úspěšnější?

“Já mám v Chocni krásný 2 tituly. Měl jsem tam to písmenko na dresu taky, a bylo tady mužstvo, které by mohlo hrát i vyšší soutěž. Teď je to jiné. Kvalita nám prostě chyběla. Asi nebylo moc co měnit. Každý snad udělal vše, co mohl. Ale to si musí každý hráč srovnat v hlavě. Proč to hraje, jestli ho to baví a chce tomu dát maximum.”

Co bys chtěl vzkázat fanouškům a fanklubu?

“Že jim moc děkuji. A smekám před vámi. Jste s námi, když se daří, a letos jste ukázali, že i když se nedaří. Je to obdivuhodné. Snad bude lépe.”


Celý článek

 
 

V posledním utkání úspěšnější domácí...

05.03.2024 | Fráňa Brokeš

V posledním utkání úspěšnější domácí... Celý článek

 
 

Z Třebechovic bez bodů...

29.02.2024 | Fráňa Brokeš

Z Třebechovic bez bodů... Celý článek

 
 

První bod máme my!

27.02.2024 | Fráňa Brokeš

První bod máme my! Celý článek

 
 

S Novým Městem těsná prohra...

22.02.2024 | Fráňa Brokeš

S Novým Městem těsná prohra... Celý článek

 
 
 
 
 

Archiv článků

Aktuální články
Příměstský hokejový kemp 2024

Letní hokejový kemp proběhne na zimním stadionu v Chocni v termínu od 26.8. do 30.8. 2024. Kemp je určen pro děti ročníku 2011 a...

 
Pozvánka na Valnou hromadu

Výkonný výbor HC Spartak Choceň svolává a zve tímto své členy na řádnou Valnou hromadu, která se uskuteční v pátek 14. června...

 
Turnaj přípravek - Memoriál Jaroslava Krejzy

V sobotu 30.3.2024 se na zimním stadionu v Chocni odehraje již 8.ročník Memoriálu Jaroslava Krejzy - turnaj přípravek v minihokeji, tentokrát...

 
Rozhovor s Pavlem Prachařem po sezoně 2023/2024
 
V posledním utkání úspěšnější domácí...
 
Z Třebechovic bez bodů...
 
První bod máme my!
 
S Novým Městem těsná prohra...
 
S Trutnovem za dva body!
 
Utkání s Náchodem se hrubě nepovedlo...
 
 
Copyright © 2015-2023, eSports s.r.o. HC Choceň - kontakt: hokej@hcchocen.cz - RSS Redakce webu
RSS