Informace o klubu

Klub se současným názvem HC Spartak Choceň byl založen v roce 1933 jako odbor při „Sportovním klubu Choceň“. Od roku 1934 se stal členem „Východočeské župy klubů hockeye“ s názvem SK Choceň. V loňském roce 2023 klub oslavil 90 let od založení.

V současné době působí „A“ tým Chocně v Krajské lize Královehradeckého a Pardubického kraje. Družstva HC Spartak Choceň působí ve všech mládežnických soutěžích – od 2. třídy až po juniory. „B“ tým působí v Oblastní lize okresu Ústí nad Orlicí.

Klubové barvy: žlutá a modrá

Stadion

Adresa: U Koupaliště 1281, 565 01 Choceň

Kapacita: 1400 diváků (na stání)

Historie:

Hokej svou činnost zahajoval v roce 1933 na místě současných tenisových kurtů v Chocni, až do sezóny 1971-1972 toto místo neopustil. V roce 1961 začaly ústřední orgány ČSTV razit ideu: „umělá kluziště“ do každého menšího města. V Chocni se však finanční prostředky našly až v roce 1971, stavba byla zahájena o rok později v prostoru za plovárnou. Slavnostní otevření nového areálu se konalo 18. prosince 1972. Zahájení provozu v počátečních letech bylo vždy v prosinci, postupem času se začátek zimní sezóny posunul na měsíc listopad.

Prozatím finální období dostavby zimního stadionu nastalo v roce 1997, kdy pod vedením starosty Jana Čulíka začalo zastřešování zimního stadionu včetně nové přístavby kabin a sociálních zařízení. Poté se na spousty let rozvoj zimního stadionu zastavil.

Až v roce 2020 proběhla velká rekonstrukce chladícího zařízení včetně rekonstrukce strojovny, vybudování nové podložené desky pro ledovou plochu, proběhla také instalace nových mantinelů, včetně stavebně technologického řešení trestných lavic, střídaček a boxu pro časoměřiče.