Spartak vkročil do sezóny vítězně

Naše nově složené mužstvo mužů zavítalo k prvnímu mistrovskému utkání na led Hlinska.

Poprvé od začátku přípravného období se Spartak k zápasu sešel v téměř kompletním složení - chyběli pouze obránci Vacek a Pilař. V brance se představila nová jednička choceňského mužstva - Míra Hanák.

Choceň poučena ze dvou nepovedených přátelských utkání vstoupila do zápasu koncentrovaně s cílem, co nejdéle držet přinejhorším vyrovnaný stav. Aktivněji vstoupilo do zápasu Hlinsko, ale všechny šance zůstaly nevyužity. Naopak Choceň udeřila v prvním dějství hned dvakrát - Nedvídek, Semorád.
Druhá třetina se nesla v duchu zbytečných faulů hostů. Oslabení znamenala také značný úbytek sil na straně Chocně, tlak Hlinska vyústil v postupné vyrovnání na 2:2.
Třetí dějství přineslo vyrovnaný hokej, rozuzlení zápasu přinesla nenápadná akce druhé formace - podruhé v zápase se prosadil zkušený Semorád a postavil tak dobrý základ do posledních minut zápasu. Choceňští srdnatě bránili a i přes přísné vyloučení Nováka dvě minuty před koncem, udrželi domácí na distanc a nedovolili vyrovnání. Naopak Martinec u mantinelu vyháčkoval puk a z poloviny hřiště trefil soupeřovu prázdnou klec.
Pochvalu za skvělý výkon zaslouží brankář Hanák, který předvedl brilantní výkon, ten byl podpořen dobrou hrou celého mužstva a tak si Spartak z prvního venkovního utkání přiváží tři body.

V dalším zápase přivítáme ve středu v 19:00 HC Chrudim.

Sestava domácí: Sláma (M. Kraus) — P. Beneš, M. Machač, T. Grygar, J. Oliva, M. Lojek — J. Kubíček, A. Bříza, A. Novotný, M. Havel, T. Bříza, M. Kišš, O. Karásek, M. Rohlík, M. Zdražil, Š. Malenovský.

Sestava hosté: Hanák (Bednář) - Blažej, Votava, Novák, Leder, Matějíček, Pecháček - Krejza, Lichtag, Nedvídek, Prachař, Martinec, Semorád, Adámek, Knytl, Vítek - Stolín.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Branky a nahrávky: 24:22 Havel (Rohlík, Machač; 5/5), 33:46 Kišš (Kubíček; 5/4) - 10:39 Nedvídek (Krejza; 5/5), 14:31 Semorád (Martinec, Prachař; 5/5), 49:45 Semorád (Novák, Prachař; 5/5), 59:43 Martinec (5/5)
Brankáři: Sláma – Hanák
Vyloučení: 2:6
Průběh zápasu: 0:2, 2:2, 2:4