Spartak po boji ovládl derby

K dalšímu mistrovskému zápasu přicestoval rival z Litomyšle.

Sestavy obou mužstev byly do derby poznamenány zraněními a nemocemi. Domácím oproti minulému zápasu chyběl Vacek a Adámek. Soupeři chyběli namátkou Stoklasa, Pilař, Bláha a další. K rošádě došlo v útočných řadách Spartaku, Prachař se vyměnil s Krejzou, který nastoupil s dvojicí Martinec, Semorád. Třetí pětku tvořilo ze 4/5 choceňské mládí doplněné zkušeným Knytlem, který se zasunul opět do obrany.

Zápas začal hodně zostra, po nepřesné rozehrávce domácích trestal Dostál. Choceň se ovšem nepoložila a hned v dalším střídání protrhl střeleckou smůlu Lichtag a nedal Horáčkovi šanci. Choceň pokračovala v aktivním pojetí a pohyn třetí útočné formace zúročil Vítek. K nelibosti trenérů pokračoval festival útočného hokeje, z další šance hostů vyrovnal A. Půlpán. Pět minut se hrálo za stejného stavu, poté se do útoku vrhla Choceň a Semorád dal na 3:2. To by nebyla Choceň, aby nepustila soupeře hned k vyrovnání, Spartak nepohlídal obránce Švece a ten vyrovnal na 3:3. Do kabin se i po dalších šancích šlo za vyrovnaného stavu.

O přestávce zřejmě došlo v kabinách k důrazné promluvě, protože tempo zápasu se zklidnilo a šancí ubylo. Více jich bylo na straně domácích, ale po hříchu zůstaly nevyužity. Slabší stránkou hry domácích byly přesilovky, především usadit se v pásmu, dělalo domácím velké problémy. Po konci jedné takové přesilovky se Litomyšl usadila v pásmu, Vomočil našel z rohu přihrávkou volného Voříška a ten nedal z voleje Hanákovi žádnou šanci. Choceň se opět vrhla do útoku s cílem vyrovnat do konce třetiny, to se nakonec podařilo Martincovi, který se štěstím doklepl za Horáčka volný kotouč. Do třetí třetiny se šlo za stavu 4:4 a fanoušci na tribunách čile spekulovali, jak bude vypadat poslední dějství.

Poslední třetina nabídla od začátku vyrovnaný hokej, misku vah na stranu Litomyšle převážil opět Dostál po pěkné přihrávce od Fúzika, který se uvolnil na zadním mantinelu. Spartak ukázal, že ani toto vedení hostů ho nepoloží. Další střídání mladíků znamenalo tlak domácích, Knytl od modré nahodil na Horáčka, ten puk neudržel a Záruba už si s volným kotoučem věděl rady - 5:5. Hned po vhazování putoval za katr hráč Litomyšle a Choceň měla šanci dostat se do vedení. Touto šancí nepohrdl obránce Leder, který dal vzpomenout na Milotu Floriána a krásnou ranou zápěstí od modré čáry odstartoval euforii na ledě i na tribunách. Zbytek utkání si Choceň zkušeně pohlídala, za zmínku stojí krásná akce A. Půlpána, který se proháčkoval obranou a z pravé strany orazítkoval břevno. V poslední minutě zůstala brána Litomyšle prázdná, zoufalou snahu Spartak ustál a dokonce se dostal do úniku tří proti jednomu obránci, po hříchu tato šance zůstala nevyužita. V posledních vteřinách už se naštěstí nic nestalo a tak Spartak zvítězil v derby těsně 6:5.

Hráči Chocně opět ukázali, že je jen tak něco nepoloží, krásným obratem skóre potěšili domácí fanoušky, kterým děkujeme za mohutnou podporu a těšíme se na další zápasy. Pozitivem zápasu je také výkon juniorské řady, která ukázala, že se s ní musí počítat.

Sestava domácí: Hanák (Bednář) - Leder, Novák, Blažej, Votava, Knytl, Matějíček - Lichtag, Nedvídek, Prachař, Krejza, Martinec, Semorád, Záruba, Vítek, Urban A.

Sestava hosté: Horáček (Vlk) - Švec, Voříšek Š, Zahradník, Bažant, Dvořák, Abraham - Vomočil, Voříšek J., Půlpán A., Půlpán T., Hlaváček, Barkóci, Drobný, Fúzik, Dostál.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Branky a nahrávky: 3:15 Lichtág (Prachař; 5/5), 6:33 Vítek (Záruba; 5/5), 14:23 Semorád (Martinec, Votava; 5/5), 33:33 Martinec (Semorád, Blažej; 5/5), 46:44 Záruba (Vítek, Knytl; 5/5), 47:44 Leder (Lichtág; 5/4) - 2:38 Dostál (Drobný; 5/5), 9:27 Půlpán (Hlaváček; 5/5), 15:00 Švec (Půlpán; 5/5), 32:29 Voříšek (Vomočil, Půlpán; 5/5), 44:46 Dostál (Fúzik; 5/5)
Brankáři: Hanák – Horáček, Hanák
Vyloučení: 1:4
Průběh zápasu: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5, 6:5