Divoký zápas rozhodla Chrudim

Spartak vyjel ke svému prvnímu letošnímu domácímu mistrovskému utkání proti Chrudimi.

Venkovní vysoké teploty nepřejí choceňskému ledu a tak diváci viděli spíše boj než pohledný hokej.

První třetinu zahájila lépe Chrudim, která se svým jednoduchým hokejem slavila úspěch a domácí často nevěděli kudy kam. Jak to tak bývá po neproměněných šancích přišel pro hosty trest - při přesilovce hostů se po přihrávce Martince trefil pod víko Martin Novák. Bohužel v pokračující přesilovce stihla Chrudim ještě do přestávky vyrovnat zásluhou Pavlíka.

Druhá třetina přinesla bohužel stejně jako v Hlinsku, festival choceňských vyloučení. Na 1:2 trestal právě z přesilovky Mlejnek. Spartak pokračoval v nevýrazném výkonu, často se utápěl ve složité hře a přihrávky chodily spíše na hole Chrudimi. Nedůraz při choceňském bránění potrestali Václav Novák a Hebek. Ke cti choceňských lze přičíst to, že ani za tohoto stavu nesložili zbraně. Ve 37. minutě Knytl zavezl kotouč před branku soupeře a ve změti těl puk do sítě dotlačili Prachař s Adámkem, těsně před koncem druhé třetiny ještě Semorád šikovně dorazil Vackovu střelu a do kabin se šlo za stavu 3:4.

Choceň vstoupila do třetí třetiny aktivněji a po hezké akci ve 45. minutě vyrovnával Votava po přihrávce Lichtaga. Choceňští neměli dost a o pár minut později Nedvídek přiťukl do úhlu Krejzovi - jeho střelu si gólman hostí nepohlídal a Spartak rázem vedl. Další minuty zápasu si Choceň zkušeně pohlídala, bohužel v 55. minutě přišel nedoraz v domácí obraně, z nevinné situace ve středním pásmu vyjela dvojice chrudimských a nedala Hanákovi šanci - Štěpánek 5:5. Do konce třetí třetiny se již nic nestalo a tak se diváci mohli těšit na první prodloužení sezóny.

Prodloužení začala aktivně první trojice domácích, po sporném zákroku na Ledera se však do šance nedostala. Hned další střídání znamenalo rozhodnutí zápasu - v nepřehledné situaci u mantinelu si lépe poradili hosté - vyrazili opět v situaci dva na brankáře vstříc rozhodnutí - to zajistil Urban.

Spartak tak nepotvrdil výhru v Hlinsku a v tabulce má prozatím 4 body. Další utkání nás čeká v neděli 13.10. od 17:00na ledě Slovanu Moravská Třebová.

Sestava domácí: Hanák (Bednář) - Blažej, Votava, Leder, Novák, Vacek, Pecháček - Krejza, Lichtag, Nedvídek, Prachař, Martinec, Semorád, Adámek, Knytl, Vítek.

Sestava hostů:  L. Novotný (F. Ament) — M. Felcman, D. Hrdlička, F. Hybeš, D. Pejzl, M. Urban, V. Mlejnek, V. Pilař — Z. Formánek, P. Štěpánek, N. Langr, M. Kostka, T. Novotný, D. Brožek, V. Novák, L. Hebek, V. Felcman, U. Dobiáš, Z. Pavlík, J. Polák

STATISTIKY UTKÁNÍ

Branky a nahrávky: 17:42 Novák (Martinec; 5/5), 36:54 Prachař (Adámek; 5/5), 39:12 Semorád (Vacek, Vítek; 5/5), 44:53 Votava (Lichtág; 5/5), 51:28 Krejza (Nedvídek, Votava; 5/5) - 18:51 Pavlík (4/5), 23:10 Mlejnek (Langr, Štěpánek; 4/5), 27:23 Novák (Dobiáš, Novotný; 5/5), 33:31 Hebek (Langr, Felcman; 5/5), 55:23 Štěpánek (Pavlík; 5/5), 62:00 Urban (Štěpánek,  Pavlík)
Brankáři: Hanák – Novotný
Vyloučení: 5:4
Průběh zápasu: 1:0, 1:4, 5:4, 5:5, 5:6