Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

V neděli startuje krajská liga mužů

26.09.2018 | Dušan Přikryl

V neděli 30.září startuje krajská liga a pro Spartak hodně atraktivně, poněvadž zajíždí k derby do sousední Litomyšle. Je proto nejvyšší čas na nejčastější dotazy, které dostáváme:   

Jak hodnotíte přípravné období?
Červen patřil tradičně letní přípravě, které se ujal Lukáš Pilař, za což mu děkuji. Stal se tak kondičním trenérem a asistentem pro novou sezónu. Velký přínos vidím v tom, že se obnovila parta kluků, kteří se pak scházeli často i o prázdninách. Do kabiny se postupně zapracovávali noví hráči a přípravné zápasy byly věnovány hlavně jejich testování.

Vedení klubu se rozhodlo po minulé sezoně odvolat stávající trenéry. Jak těžké bylo sehnat kvalitní náhradu na trenérský post? 
Vedení klubu trenéry neodvolalo. Pan Brázda se sám rozhodl, že v Chocni pokračovat nechce a vrátí se do Chrudimi k týmu juniorů. Dále musím říct, že sehnat kvalitního trenéra je opravdu velký problém. Většina oslovených po krátké době nabídku odmítla a to z různých důvodů. Trocha naděje svitla v srpnu, kdy jsme byli v jednání s panem Pulpánem, který se ale rozhodl přijmout roli trenéra v Nové Pace. Nakonec výzvu přijal pan Martin Kubát. 

Představte fanouškům v krátkosti osobu nového trenéra. 
Osobně pana Kubáta neznám. Jednání bylo z časových důvodů velice rychlé, nicméně zdá se, že máme na chod týmu stejný názor. 

V kádru nezůstal po minulé sezóně kámen na kameni. Jak hodnotíte příchody a odchody z hráčského kádru?  
Je to tak. Dostali jsme se do složité situace, protože řada hráčů v Chocni skončila, i když po sezóně proběhly osobní pohovory s každým hráčem a vedení projevilo o všechny zájem. Ovšem v průběhu května už bylo jasné, že je třeba kádr dost výrazně doplnit. Proto se do této chvíle dostalo na soupisku 10 nových jmen. Jejich představení má na starosti redakce webu a na rozhovorech se již pracuje. 

Je již kádr pro novou sezónu uzavřen nebo ještě dojde k zužování kádru? 
V podstatě ano. Samozřejmě jednání s novými hráči probíhají i nadále. Co se týče zužování kádru, tak není vyloučeno, že si někteří hráči zahrají i za „B“ tým. 

Představte v krátkosti nová jména na soupisce. 
Na soupisku se dostali gólman Koutský, junior Valenta, obránci Jankovský a Vápeník, útočníci Bednář, Černý, Mäki, Skotar, Syrovec, Vantuch a Zobač. Ve hře je ještě pardubický útočník Petrus. Jednotliví hráči budou na webu klubu představeni ve formě rozhovorů. 

Na jaké hráče se naopak už choceňský fanoušek nemůže těšit? 
Na gólmany Josku a Janského, na obránce Dvořáka, Marka, Vacka, Turčániho a útočníky Krále, Krejzu, Kopečného, Pochobradského a Solničku. Dále na hostování zůstává Filip Sajdl. 

Litujete odchodu některého z hráčů?
Každý odchod hráče je více či méně zásahem do chodu klubu, týmu, kabiny. Je otázkou, zda pozitivním nebo negativním. Nikomu vedení klubu v jeho rozhodnutí nijak nebránilo. Přestupní či hostovací řád je v tomto dost benevolentní, čehož je důkazem každoroční pohyb hráčů napříč krajskou ligou. 

Novou jedničkou týmu by se měl stát zkušený ex-pardubický brankář Koutský. Co si od tohoto kroku slibujete a jak těžké bylo dostat ho do kádru Spartaku? 
Brankář Koutský je bezesporu největší posilou pro nadcházející sezónu v týmu Spartaku. Věříme, že své dlouholeté domácí i zahraniční zkušenosti zúročí v krajské lize a bude týmu oporou. Jednání s ním probíhala už v květnu, kdy se rozhodoval mezi nabídkami. Mimo jiné i z druhé ligy. Nakonec vyhrála Choceň. 

Jaké jsou cíle Spartaku v nadcházející sezoně? 
Jednoznačně chceme odehrát sezónu lépe, než tomu bylo v sezónách minulých. Tzn. být po základní části v horní polovině tabulky, zařadit se do „skupiny A“ a konečně prolomit smůlu ve čtvrtfinále play-off. 

Koho považujete za favorita soutěže? 
Těžko hledat jednoho favorita. Nejvyššími ambicemi se netají Česká Třebová, Chrudim, Hlinsko a samozřejmě obhájce z Moravské Třebové.  

Choceň je vyhlášená vynikajícími fanoušky. Je něco, co byste jim chtěl před nadcházejícím ročníkem vzkázat?
Domácí fanoušci v čele s fanklubem jsou pro klub velká deviza, které si vážíme. Málokterý zimní stadion v lize se může pochlubit tak skvělou atmosférou. Za kluky mohu slíbit, že chtějí hrát hokej, který se bude líbit a jeho atraktivnost poroste. Za Vaši podporu děkujeme.

 
Aktuální články
Na žádost Skutče se hraje až v pátek

První zápas série pro sebe jedním gólem rozhodl soupeř. Odveta je na programu výjimečně v pátek ve Skutči v 19:00.

 
Drama pro sebe Choceň rozhodla v poslední minutě

Drama až dokonce utkání, tentokrát s naší vítěznou tečkou znamenající vedení v sérii.

 
Neomluvitelná prohra se Skutčí

Spartak vstoupil do pohárových bojů neomluvitelnou domácí porážkou. Jeho střelecká impotence pokračovala a ani v přesilových hrách se...

 
Netradičně v úterý doma proti Skutči
 
O vítězství jsme přišli až v samotném závěru utkání
 
Béčko startuje play-off v sobotu
 
Soupeř byl nad naše síly
 
V neděli má Chrudim první mečbol
 
I druhý bod v sérii bere zaslouženě Chrudim
 
Pojistka 2.místa po základní části
 
Utkání
Muži | Pátek 22.02.2019, 19:00
2.předkolo PVM
7:3
HC Skuteč - HC Choceň
 
Muži B | Sobota 16.02.2019, 16:45
1. semifinále
6:5
HC Choceň - HC Polička
 
Muži B | Pátek 22.02.2019, 19:00
2. semifinále
VS.
HC Polička - HC Choceň
 
Junioři | Sobota 20.10.2018, 17:00
KONTUMACE
0:5
HC Choceň - HC Polička
 
Dorost | Neděle 17.02.2019, 11:00
23. kolo
HC Choceň - Nový Bydžov
 
Dorost | Pátek 22.02.2019, 20:00
24. kolo
VS.
HC Choceň - TJ N.Město n.M.
 
Starší žáci | Sobota 16.02.2019, 11:00
22. kolo
1:8
HC Choceň - HC Pardubice
 
Starší žáci | Sobota 02.03.2019, 11:00
23. kolo
VS.
HC Litomyšl - HC Choceň
 
Mladší žáci | Sobota 16.02.2019, 09:00
23. kolo
HC Choceň - HC Pardubice
 
Mladší žáci | Sobota 02.03.2019, 09:00
24. kolo
VS.
HC Litomyšl - HC Choceň
 
Přípravky 2008 | Neděle 17.12.2017, 10:00
9.turnaj
HC Choceň - HC Polička
 
 
Copyright © 2015-2019, HC Spartak Choceň HC Choceň - kontakt: hokej@hcchocen.cz - RSS Redakce webu
RSS