Informace z kabiny Spartaku

11.12.2017 | Dušan Přikryl

Ve středu odehraje Choceň poslední zápas první části v Hlinsku a počínaje nedělí 17.12. odstartuje pro Spartak desetikolová nadstavba, kterou v rámci skupiny A začíná v Chrudimi. Zároveň se blíží termín 15.12., do kterého je možné provést transfer hráče, aby mohl nastoupit do playoff. Pro střídavé starty platí, že musí mít dotyčný do playoff  odehráno min. 50% zápasů za hostující klub.

Před sezónou a hlavně v jejím průběhu se soupiska A-týmu dost výrazně měnila. Momentálně sice ještě nějaká jednání probíhají, ale nepředpokládáme, že bychom je úspěšně dotáhli do výše zmíněného termínu. Jde spíše o kontakty na příští sezónu.

Začnu výčtem hráčů, kteří se zapojili do přípravy, ale do užšího kádru se nedostali, ať už z herních, časových nebo jiných důvodů. Byl to Michal Nedvěd, Martin Vágner, Radek Brázda, Matyáš Kajsrlík a Jiří Tölg. Dále v průběhu sezóny přestoupil do České Třebové Tomáš Prachař a do téhož týmu na hostování Filip Sajdl a Jakub Knytl. Největší změnou je gólmanský post, který hájí a bude hájit trojice Ondřej Joska, Jan Janský a nově příchozí Martin Zelený. Obranu vyztužil Filip Březka, Petr Marek, Jan Turčáni a navrátilci Radim Voříšek s Martinem Vyskočilem. Zdá se, že na pozici beka se lépe daří i Lukáši Pilařovi, který odehrál v obraně dvě předchozí sezóny. Co se týče útoku, tak tam dostala přednost kombinace zkušeností s dravým mládím. Divákům se nově představil Jakub Kopečný, Jakub Nečas, Ondřej Solnička a ze staršího dorostu Dominik Gregar.

Bohužel se ani Chocni nevyhnula zranění. Lubomír Pochobradský je stále hospitalizován v nemocnici po těžké nehodě, kdy utrpěl vážný úraz kolene a ruky. Jan Turčáni léčí kotník a aktuálně s těžkým otřesem mozku leží v nemocnici Jan Krejza. Všem přejeme brzké uzdravení.

Myslím, že máme velice kvalitní kádr a poslední dva zápasy ukázaly, že se může Spartak směle měřit i s nejlepšími týmy v lize. Jsme rádi, že Spartaku fandíte, díky!

Po vítězství v prodloužení jsme si zajistili 3.místo v letošní sezoně.

První zápas série o třetí místo skončil vítězstvím domácích

První zápas série o třetí místo skončil vítězstvím domácích.

Nevydařená sezóna A-týmu Spartaku

Předem dovolte, abych jménem svým i za celé vedení klubu poděkoval sponzorům a partnerům, kteří klub významně finančně podporují a to...

Spartak doma padl s Poličkou

Nevydařená odveta v Poličce