Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Nevydařená odveta v Poličce

01.03.2019 | Dušan Přikryl

Po šťastném vítězství v úvodním utkání série jsme v pátek zajížděli k odvetě do Poličky...

2. semifinále | Pátek 22.02.2019, 19:00 | Zimní stadion Polička

HC Spartak Polička - HC Choceň B

7:3

(4:0, 3:1, 0:2)

Branky a asistence: 0:13 Poul O. (Martinů), 10:38 Martinů (Lidmila, Poul O.), 12:49 Kyncl (Poul O., Martinů), 15:52 Augustin (Štola, Boštík), 20:57 Martinů (Kyncl), 25:54 Martinů (Kyncl), 28:53 Martinů (Kyncl) - 39:24 Bartheldy (Peška), 49:12 Vyskočil Martin (Jelínek), 52:20 Vyskočil Martin (Růžička T., Jelínek)

Rozhodčí : Sedlák, Kalus – Vašátko, Motýl

Vyloučení : 11:9 + Šplíchal (CH) 10´OT, využití 1:0, oslabení 0:0

Střely na branku : 39:27

Diváci: 225

HC Spartak Polička: Kekula – Hnát, Holec, Martinů, Hejtmánek, Švanda, Lidmila, Štěrba, Vostřel, Augustin, Nunvář, Poul Ondřej, Prokop, Boštík, Štola, Kyncl, Šerejch, Skřipský, Poul Martin, Geba, Štefka

HC Choceň B: Růžička Luboš (od 29.min Kaizrlík) - Luňák, Jelínek, Růžička Tomáš, Lukes, Jehlička – Vích Aleš, Držmíšek, Příhoda, Peška, Šplíchal, Bartheldy, Kučera Michal, Vyskočil Martin, Vyskočil Marek

Komentář

Jiří Nepraš: Po šťastném vítězství v úvodním utkání série jsme v pátek zajížděli k odvetě do Poličky. Po zkušenostech z posledních dvou zápasů s tímto soupeřem jsme tušili, že hlavně na jeho domácím hřišti nás nečeká nic jednoduchého. Průběh utkání však naše představy překonal ve všech směrech.

Hned úvodní vteřiny utkání přinesli vedoucí gól domácích. Po přihrávce Martinů zakončil Ondřej Poul – 1:0. V dalším průběhu třetiny se hrál hokej jako v posledním utkání, tj. s množství tvrdých soubojů někdy i na hranici faulu ale bez odezvy ze strany rozhodčích. První vyloučení přišlo v polovině této části hry a znamenalo přesilovku pro domácí, kterou se jim podařilo po necelé minutě proměnit – poprvé v zápase skóroval Martinů – 2:0. Za tohoto stavu pokračoval domácí tým i nadále ve své hře a do konce první části hry navýšil po gólech Kyncla a Augustina své vedení na 4:0. První vyloučení na straně domácích přišlo na začátku 19 minuty, ale nikoliv za faul ale za zdržování hry. Bohužel ani nabídnutá přesilová hra neskončila alespoň zkorigováním nepříznivého stavu.

Na začátku druhé třetiny zahájila své představení dvojice domácích hráčů – nahrávající Kyncl a zakončující Martinů – 5:0. Když si tato dvojice nejlepších domácích hráčů (minimálně co se týká produktivity) stejné zopakovala ještě dvakrát v 26. a 29. minutě svítil na ukazateli skóre stav 7:0. Po tomto gólu nastoupil do naší branky Kaizrlík a zřejmě i tato změna „probudila“ k větší aktivitě oba hlavní rozhodčí, protože do této chvíle byl stav na vyloučené hráče nerozhodný 1:1. Alespoň kosmetickou úpravu stavu utkání udělal v poslední minutě třetiny po přihrávce Pešky Tomáš Bartheldy – 7:1

Poslední třetina se dohrávala už jenom z povinnosti. Co týká výsledku utkání stanovil jeho definitivní podobu dvěma góly Martin Vyskočil, když nejdříve v 50. minutě zužitkoval přihrávku Jelínka a pak v 53. minutě zakončoval po přihrávkách Tomáše Růžičky a opět Jelínka - 7:3. Zápas nedopadl dobře pro Michala Kučeru, který utkání nedohrál a byl s podezřením na otřes mozku převezen na pozorování do litomyšlské nemocnice.