Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Protrpěná výhra s Poličkou

20.02.2018 | Dušan Přikryl

První zápas série začal lépe pro hosty z Poličky. Inkasovaná branka domácí vybudila k větší aktivitě, což se projevilo na obratu ve skóre. Polička ale stále kladla odpor a ve druhé třetině dokázala vyrovnat. Nerozhodný stav svítil na časomíře pouze 12 sekund, a domácí Spartak znovu odskočil do vedení. A když krátce po zahájení třetí třetiny skórovala Choceň popáté, bylo vše jasné. Polička tak ve čtvrtek bude odvracet vyřazení.

1. Předkolo PVM | Úterý 20.02.2018, 18:30 | Zimní stadion Choceň

HC Choceň - HC Spartak Polička

6:4

(1:1, 3:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Prachař (Pilař L.), 23. Krejza (Pilař L.), 25. Pilař L. (Kousalík), 35. Nečas (Prachař), 41. Krejza (Král, Pilař L.), 47. Král (Kousalík) - 9. Boháček (Nunvář, Švejda), 34. Husák (Šedý), 35. Zobač (Švejda), 56. Boháček (Hejtmánek)

Rozhodčí: Vepřovský - Křivohlavý, Říha

Vyloučení: 8:8 + Hejtmánek (POL) 20 min. OK, využití 2:0, oslabení 1:0

Střely na branku: 40:50

Diváci: 224

HC Choceň: Zelený - Kousalík, Dvořák, Voříšek, Březka - Prachař, Král, Krejza, Pilař L., Nečas, Lichtag, Kučera, Hricuš, Gregar

HC Spartak Polička: Vašátko - Nunvář, Hejtmánek J., Augustin, Vápeník - Poul, Švejda, Jindra, Zobač, Šedý, Hejtmánek D., Husák, Boháček, Lidmila

Komentář

Pěkný hokej se hrál v Chocni pouhé čtyři minuty ve druhé třetině. Jinak to byla vlažná, utrápená nutnost soupeře porazit. V úvodu to byl Vašátko, gólman hostí, který si připsal úspěšné zákroky. Hlavně po šancích Pavla Prachaře. Martin Zelený se podíval z blízka na kotouč při nebezpečném nájezdu Zobače. Skóre otevřel soupeř po hromadné skrumáži, ve které se nejlépe orientoval Boháček - 0:1. Hned první prohřešek proti pravidlům Choceň potrestala. Petr Kousalík zkoušel pálit od modré, ale úspěch čekal až na Pavla Prachaře, jehož blafák končil v síti - 1:1. I hostující Spartak si zahrál proti čtyřem, ale s výpadem Jindry si Martin Zelený poradil a na druhé straně mezeru mezi betony nenašel Jan Krejza.

Devadesát sekund oslabení čekalo na Choceň na začátku druhé periody. Po dvou krušných minutách našel perfektně Lukáš Pilař Jana Krejzu - 2:1. Pasáž, která přinesla pěkný hokej trvala bohužel jen čtyři minuty, ve kterých navyšoval Lukáš Pilař na 3:1. Následně šel domácí Spartak do oslabení a pohledná hra se vytratila jak pára nad hrncem. Polička sice výhodu nepotrestala, ale rozhodně nepůsobila odevzdaně. Drobných šarvátek přibývalo, hra se kouskovala, což hrálo do karet hostům, kteří během minuty vyrovnali stav Husákem a Zobačem - 3:3. Naštěstí se podařilo Jakubu Nečasovi bleskurychle vrátit vedení domácím barvám - 4:3.

I do poslední dvacetiminutovky šli Choceňští s hráčem na trestné. Ovšem Jan Krejza v oslabení nedal Vašátkovi šanci - 5:3. Sporných vyloučení přibývalo, což ku kráse hokeje nijak neprospělo. Poslední světlý okamžik diváci viděli při hře ve čtyřech, kdy se prosadil po přihrávce Petra Kousalíka Daniel Král - 6:3 a Martin Zelený vychytal trestné střílení, jehož exekutorem byl Husák. Za zmínku stojí snad ještě tyč, jenž nastřelil Jan Krejza a neproměněný brejk Lukáše Pilaře. Poslední slovo si vzali hosté. Konkrétně Boháček, jehož pěkně mířená rána uzavřela skóre - 6:4. Choceň tak vede na zápasy 1:0 a ve čtvrtek jí čeká odveta v Poličce.

Brankáři

# - číslo dresu v posledním zápase (pro případ, že by se měnilo)
Min - počet odchytaných minut
Stř - počet střel vyslaných na brankáře
Ink - počet inkasovaných gólů
Zás - počet zásahů
Prů - průměr gólů na zápas ( = inkasované góly / minuty/60 )
Úsp - úspěšnost zásahů ( = zásahy / střely )