Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Úspěšné nadstavbové tažení Spartaku pokračovalo i v Poličce

14.01.2016 | Dušan Přikryl

Čtvrteční dohrávka se vyjasnila již po třinácti minutách. V té době již hostující Spartak vedl 4:0 a domácí marně hledali cestu ke gólu. Sice se jim to v závěru úvodní části podařilo, následně ještě přidali i druhý zásah, ale hosté si svůj náskok hlídali a výhru pojistili pátým gólem.

8. kolo | Čtvrtek 14.01.2016, 18:30 | Zimní stadion Polička

HC Spartak Polička - HC Choceň

2:5

(1:4, 1:1, 0:0)

Branky: 18:20 Szilva (Bednář), 26:04 Gregar - 2:20 Knytl, 3:16 Prachař P. (Křečan, Šejba), 8:07 Prachař P. (Křečan, Knytl), 12:06 Prachař P. (Pilař L.), 30:51 Křečan (Šejba, Pilař L.)

Vyloučení: 4:4 (využití 0:1, oslabení 0:0)

Rozhodčí: Čížek - Schaffer, Plch

Střely: 32:26

Diváci: 260

HC Spartak Polička: Vašátko - Hejtmánek J., Hejtmánek L., Musil, Klíma, Vápeník - Bednář, Gregar, Jindra, Krajíček, Pazourek, Peňáz, Szilva, Švejda, Zobač

HC Choceň: Zelený - Dvořák, Pilař L., Cik, Vyskočil, Vondráček, Fikejz - Křečan, Knytl, Šejba, Pilař M., Prachař P., Krejza, Král, Pochobradský, Mäki, Řezníček

Komentář

Poprvé v sezóně odehrála Choceň utkání mimo standardní termín a to ve čtvrtek na ledě Poličky, kam s týmem přijela velice početná enkláva choceňských fanoušků a svoji přítomnost dávala náležitě najevo. Ještě jednou díky! Vstup do utkání se Chocni vydařil na výbornou a v podstatě během prvních dvanácti minut rozhodla zápas. První si na puk sáhl Martin Zelený, který opět hájil choceňskou svatyni a podotýkáme, že opravdu kvalitně. Poličský první útok ho během úvodní minuty hodně svižně rozchytal a nebylo to vůbec na škodu. Zato domácí gólman David Vašátko měl možnost si kotouč osahat až v polovině třetiny, jenomže to už ho mezitím lovil třikrát ze své sítě. Nejprve mu Jakub Knytl nedal blafákem šanci - 0:1. Pak začal úřadovat kanonýr Pavel Prachař a třikrát potvrdil svoji současnou střeleckou formu. Nejdříve diváci viděli v jeho podání čistý průstřel - 0:2. Následně teč s biliárovou přesností - 0:3. Aby v čase 12:06 zkompletoval svůj další sezónní hattrick - 0:4. Počin, který bude určitě aspirovat na nejrychlejší hattrick sezóny. To byla pro domácí hodně studená sprcha a museli si vybrat oddechový čas. Ze strany domácího Spartaku hrozil hlavně první útok, nicméně na Martina Zeleného nevyzrál ani takový střelec jako je Gregar či Szilva. Choceň si v útočném pásmu vytvořila až skoro exhibiční převahu, ale hráči si přenechávali kotouč a dávali si vzájemně přednost, aby nakonec v zakončení selhali. První větší zaváhání obrany, po vhazování v našem obranném pásmu, dokázal využít Szilva a ještě před přestávkou snížil - 1:4.

Zatímco první část se hrála velice slušně a hlavní sudí měl lehkou práci, tak ta druhá již nějaké to vyloučení zaznamenala. Diváci si rozhodně přišli na své, i když nástup zdaleka nebyl tak impozantní jako v úvodu utkání. Přišla první přesilová hra pro hosty. Tu Choceňští odehráli prakticky celou v útočném pásmu, ale chyběla přesnost a štěstí v zakončení. Domácí dostal do hry velice smolný gól, když po závaru v brankovišti změnil puk dráhu letu o brusle jednoho z hostujících hráčů. Střelcem byl určen Gregar - 2:4. Že by komplikace? No po pravdě řečeno chvilku ano, poněvadž Polička dala další gól, ale ten nemohl být uznám, protože byl dosažen rukou. Choceň zmobilizovala síly a navíc dostala početní výhodu, ve které předvedla ukázkový přechod středního pásma. V době, kdy se zápas přehoupl do své druhé poloviny učebnicovou akci zakončoval a přesilovku využil Michal Křečan - 2:5. I po zbytek třetiny pokračoval atraktivní hokej, i když další góly nepřinesl.

Poslední dvacetiminutovka ještě začala větší aktivitou Poličky, jenže největší její šancí byla pouze nastřelená tyč z hole Szilvy. Choceň lehce polevila, ale svůj třígólový náskok si hlídala. Stihla ještě do konce utkání spálit několik šancí, ale nemusí jí to mrzet. Potřebně štěstí a střeleckou mušku si totiž šetří na domácí nedělní derby s HC Litomyšl. Získané tři body posunuly Spartak průběžně o příčku výše, čili na 6. místo.