Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Zhodnocení čtvrtfinálové série

11.02.2020 | Dušan Přikryl

Za výbor i za sebe bych chtěl poděkovat a pogratulovat všem hráčům a realizačnímu týmu k postupu do semifinále. Dokázali jste porazit velice silného soupeře a věřím, že i další série pro nás bude končit výhrou a postupem. Skvělá práce! Velké absolutorium si zaslouží fantastičtí choceňští diváci a fanklub za skvělou podporu.

Jaromír Jindřich - trenér: Než přistoupím k hodnocení série se Světlou, tak se musím vrátit k poslednímu utkání s Českou Třebovou. Toto utkání vlastně rozhodovalo o tom, koho bychom mohli dostat do 1. kola play off. Byla spousta možností. Udělali jsme s týmem sezení, kde jsem kluky požádal, abychom nespekulovali a jestli chceme něco uhrát, tak že si nemůžeme vybírat. Požádal jsem kluky, že výhra nad Českou Třebovou je pro mně osobně emocionální záležitost. Sice jsme vyhráli v napínavém a pro diváky v atraktivním zápase, ale bohužel až v prodloužení a tato ztráta bodu nám přihrála soupeře, kterého jsem si já osobně moc nepřál. Tvrdý, dobře bruslící a organizovaný tým se zkušenými hráči, který po změně trenéra šel výkonností hodně nahoru, a všechny zápasy po novém roce vyhrál. Jednou větou - veletěžký a zkušený soupeř pro první kolo. Do celé série jsme vstupovali s velkým respektem a pokorou proti silnému týmu ze Světlé. Všechny tři zápasy se odehrály před neskutečnou diváckou kulisou, jak našich fanoušku, tak i fandů ze Světlé. Byli jsme svědky neskutečné bitvy. Pro kardiaky asi nic moc, ale série byla úchvatná. Musím konstatovat, že mé obavy se naplnily. Všechny zápasy byly na krev, hráči se vydali ze všech sil na obou stranách. Ale byly to zápasy s neskutečným respektem a s vědomím velké síly soupeře. První a třetí utkání jsme po dobrém výkonu vyhráli a musím přiznat, že i s dávkou štěstí. Druhé utkání jsme vyhráli výborným, vyspělým taktickým výkonem na ledě soupeře. Výsledek 3-0 na zápasy je pro hráče i vedení ze Světlé trochu nespravedlivý, ale asi se nám vrátilo to, že jsme nespekulovali a šli jsme výhrám naproti. Chtěl bych hráčům Světlé vzdát velký respekt za výkon a fair play. Realizačnímu týmu poděkování za korektní vedení série. Mým hráčům chci poděkovat za výkon a bojovnost v této sérii - zasloužíte si to. Kluci nyní dostali pár dní volno a v pátek se začneme připravovat na semifinále. Přeji si, aby naše cesta měla pokračování a aby naši fanoušci si užili další porci tvrdých a férových zápasu jako v prvním kole. Přijďte na zimák podpořit kluky.

Pavel Prachař - #16: Věděl jsem, že nás nečeká jednoduchá série a to se i potvrdilo. Vyrovnaná série s velice kvalitním soupeřem. Všechny tři zápasy se hrály ve vysokém tempu a hokej měl výborné parametry. Máme výborného brankáře. Zavřel branku a jeho jistota nám hodně pomohla. Je třeba uznat, že jsme měli i štěstí a Světlá předvedla kvalitní a týmový výkon. Teď odpočneme a počkáme na dalšího soupeře. Série byla těžká a stála nás hodně sil. Asi rozhodly naše větší zkušenosti, odehráli jsme to výborně, jako jeden tým a tak to má být.

Vladislav Koutský - #1: Myslím si, že to byla vyrovnaná série, hrál se pohledný hokej, který musel diváka bavit. Každý zápas byl vyrovnaný a do poslední chvíle mohl vyhrát kdokoli. Rozhodla asi naše síla v předbrankovém prostoru. Byla to série, která se hrála před skvělými fanoušky obou táborů.

Lukáš Pilař - #18: Myslím si, že jsme to zvládli na výbornou. Máme super partu a táhli jsme za jeden provaz. Fandili si a přáli jeden druhému. Trenér nás výborně připravil a doufáme, že na toto navážeme i v další sérii, a velké dík patří i fanklubu za výbornou podporu.

Jakub Martinec - #24: Stav série neodpovídá zápasům na ledě. Před soupeřem smekám jak byl fyzicky připravený a nevzdal se do poslední vteřiny. Jsem rád, že jsme ukázali bojovnost a chladnou hlavu v závěru utkání kdy jde do tuhého. Základem každého úspěchu je brankář a toho my máme bych řekl nejlepšího v lize. Věřím že tímhle to nekončí a budeme lidi dál bavit hokejem, protože máme v kabině parádní partu a lidi v Chocni si po dlouhé době nějaký úspěch zaslouží.

Jan Škvor - #5: Světlou jsem si osobně přál ze všech případných soupeřů nejméně. Z minulých let vím, že se tento tým dokáže před play off mnohem více vyhecovat a oproti základní části hraje v plnější sestavě. Poté, co jsem se dozvěděl, že bude náš soupeř očekával jsem těžkou sérii hranou na 4-5 zápasů, což se naštěstí nepotvrdilo. Sérii rozhodla větší produktivita v útoku a výkon naše brankáře. Světlá hrozila hlavně střelami od modré a byla nebezpečná kolem branky z případných dorážek do větších šancí jsme je ale nepouštěli. Důležité bylo otočit ke konci první zápas a to že se nám povedl zápas venku, které se nám ke konci základní části příliš nedařili.

 
Aktuální články
Dres Spartaku bude nově oblékat Pavel Blažek

Pavel Blažek - útočník 30 let. Bezesporu výborný hokejista, který patří dlouhodobě ke špičce v krajském kanadském bodování. Celých...

 
Bude to těžký rok, ale zvládneme to

Jaromír Jindřich o nové funkci i sezóně: "Budete to těžký rok, ale zvládneme to". S velkou výzvou v podobě nové pozice sportovního...

 
12. Gamlin cup v Chocni

Tradiční turnaj čtyřčlenných družstev v šipkách opět na Zimním stadionu v Chocni. Přijďte se podívat a podpořit domácí borce ...

 
Příměstský tábor - informace
 
Jaký je scénář přípravy Spartaku?
 
Proběhla Volební valná hromada klubu
 
Příjem přihlášek na Příměstský tábor ukončen
 
Pozvánka na volební Valnou hromadu
 
Připravujeme turnaj o pohár Pivovaru Choceň
 
K+K opanovali choceňskou antuku
 
Utkání
Muži | Neděle 05.09.2021, 17:00
Příprava
VS.
HC Choceň - BK Nová Paka
 
Muži | Středa 08.09.2021, 18:30
Příprava
VS.
HC Choceň - HC Chotěboř
 
Muži | Neděle 12.09.2021, 10:00
Turnaj PIVOVAR
VS.
HC Choceň - Nový Bydžov
 
Muži | Středa 15.09.2021, 18:30
Příprava
VS.
HC Choceň - HC Litomyšl
 
Muži | Neděle 19.09.2021, 17:00
Příprava
VS.
HC Litomyšl - HC Choceň
 
 
Copyright © 2015-2021, HC Spartak Choceň HC Choceň - kontakt: hokej@hcchocen.cz - RSS Redakce webu
RSS