Hodnocení základní části s výhledem na vyřazovací boje z úst Pavla Prachaře

28.01.2017 | Dušan Přikryl

Týden před dlouho očekávaným startem play-off části KLM jsem u redakčního mikrofonu mohl přivítat Pavla Prachaře:

Zase jsi se objevil na ledě. Hokej Ti chyběl?
Ale já věděl, že mi bude chybět, jen už se teď věnuji dětem a manželce. Těch pár zápasů bylo navíc a jsem za ně rád. Hokej baví, ale už to není na úkor rodiny, je mi 35, čas nezastavím. Ale zase s klukama v kabině mládnu, trochu se pobavím, pro radost. Už vím, že pravidelně hrát nebudu, na to čas nemám. Takhle si to užívám, baví mě to.

Odehrál jsi 6 zápasů, nasbíral v nich 13 bodů ( 5+8 ) - to není špatné?
Beru to jako pomoc týmu. Ty body tak důležité nejsou, ale jsem za ně rád. Cítím se slušně a jak říkám, Choceň mi přirostla k srdci, rád pomůžu, když to bude v mých silách. Ale je čas, aby to vzali za nás mladší. Jsou tady kluci, kteří jsou velkým příslibem a věřím, že hokej v Chocni udrží kvalitu, kterou má.

Jak hodnotíš probíhající sezónu?
Ten začátek byl super, myslím, že až nad očekávání. Pak se to trochu pokazilo, neboduje se pravidelně, přišly i špatné zápasy. Teď je to takové střídavé, zahraje se dobře a pak se to pokazí. To mužstvo je dobré, má sílu. Jen je potřeba hrát jako jeden tým a pomáhat si. Pak to bude dobré. Zase hrají mladí kluci, to je fajn. Ale musí posbírat zkušenosti a vyhrát se. Oni se musí naučit udržet výkonnost, odvádět to v každém zápase. Ty výkony jsou nevyrovnané.

Blíží se play -off. Jakého soupeře očekáváš? Je z čeho vybírat?
Jsou vlastně dvě možnosti – Hlinsko, Chrudim. Není si z čeho vybrat. Nahoře jsou 3 silná mužstva. Je dobře, že se jim Choceň vyhne. To je fajn. Ale čtvrtfinále bude vyrovnané, rozhodnou maličkosti, detaily. Bude to 50/50. Ale radši bych Chrudim. Je to kousek a je to takové hokejovější prostředí. Pokud by se to povedlo, semifinále by asi byla Česká Třebová a to by bylo pěkné.

Musím se zeptat i na Tebe. Spoustu fanoušků zajímá, jestli se v playoff objevíš na ledě?
Já bych rád, rád bych pomohl. Ale uvidíme. Tohle teď nedokážu říct. Zatím jsem hrál pouze středy, což mi čas dovoluje. Playoff je atraktivní, lákavé. Ale teď už o tom nerozhoduji sám, rozhoduje rodina. Uvidíme. I kdyby ne, věřím, že kluci mají sílu, aby čtvrtfinále zvládli.

Nějaký vzkaz pro fanoušky?
Kluci musí být rádi, že hrají za Choceň. Musí tam odevzdat co v nich je a já věřím, že to tak bude. V Chocni je hokejový fanoušek náročný. Posledních 5,6 let bylo úspěšných. Hraje se tady dobrý hokej. Buďte trpělivý, kluci tu podporu potřebují a buďte jejich šestým hráčem.

První zápas série pro sebe jedním gólem rozhodl soupeř. Odveta je na programu výjimečně v pátek ve Skutči v 19:00.

Drama až dokonce utkání, tentokrát s naší vítěznou tečkou znamenající vedení v sérii.

Neomluvitelná prohra se Skutčí

Spartak vstoupil do pohárových bojů neomluvitelnou domácí porážkou. Jeho střelecká impotence pokračovala a ani v přesilových hrách se...

Netradičně v úterý doma proti Skutči

O vítězství jsme přišli až v samotném závěru utkání

Béčko startuje play-off v sobotu

Soupeř byl nad naše síly

V neděli má Chrudim první mečbol

I druhý bod v sérii bere zaslouženě Chrudim

Pojistka 2.místa po základní části

Muži | Úterý 19.02.2019, 18:30
HC Choceň - HC Skuteč

Muži B | Sobota 16.02.2019, 16:45
1. semifinále

Muži B | Pátek 22.02.2019, 19:00
2. semifinále
HC Polička - HC Choceň

Dorost | Neděle 17.02.2019, 11:00
HC Choceň - Nový Bydžov

Dorost | Pátek 22.02.2019, 20:00
HC Choceň - TJ N.Město n.M.

Starší žáci | Sobota 16.02.2019, 11:00
HC Choceň - HC Pardubice